Надія Лінкевіч, олександрійка, після закінчення Харківського інституту радіоелектроніки, за спеціальністю економіст. 10 років пропрацювала соціальним працівником в міському територіальному центрі соціального обслуговування непрацездатних громадян. Сьогодні вона знана в місті як керівник гуртка східних танців "Надіна" та майстер-художник з розпису тіла хною (мехенді).
- Так склалося в житті, що кілька років тому я прийшла займатися східними танцями. Думала, що це буде хобі, а виявилося, що сьогодні східними танцями займаюся професійно. Цього року при ЦЮДТ відкрито гурток зі східних танців - "Надіна". Веду 3 групи діток – всього 46 дівчаток, які з юних літ формують в собі внутрішню гармонію тіла, відчуття сплести музику і рухи, перетворивши їх в мистецтво, - розпочала свою розповідь Надія. – Урок складається з 4-х частин. Велику увагу приділяю імпровізації з вивченням елементів створювати танцювальні зв’язки. Ми навчаємо наших дівчаток розуміти музичну грамоту.
- Надію, але це ж оголені частини тіла… У нас це заборонено?
- Я не розумію механічних вправ в тренажерному залі, якщо це не професійний спорт. А бально-спортивні танці, що не оголені там частини тіла, коли в різних вправах відкриваються жіночі принади?! Східні танці навпаки формують жіночність, витонченість тіла, його єдність з душею. Це культура в одязі, це не шкодить здоров`ю, бо не треба займатися розтяжками, шпагатом, що може привести до травм… На День 8 березня ми провели танцювальний фестиваль в Олександрії. 4 студії зі східних танців показали своє мистецтво, що викликало велику зацікавленість у глядачів. Сьогодні східні танці мають велику популярність. У мене в групах є дівчатка чиї мами також займаються східними танцями, привівши потім і своїх діток та онуків. Вони розуміють, що вкладаючи в свою роботу емоційність, пластику, культуру рухів і вправ - вони люблять те, що вони роблять від душі. Це танці серця і душі. Ми займаємо активну позицію в житті міста і не тільки. Приймали участь в різноманітних конкурсах і фестивалях зі східних танців у Кривому Розі, Кропивницькому, Києві. Я являюсь суддею зі східних танців, закінчивши відповідні курси. Це і висока культура одягу, коли дітки самі разом зі мною чи батьками готують костюми, прикрашаючи їх різноманітними прикрасами. Наприклад, мій гардероб сьогодні налічує понад 10 індивідуальних нарядів, які я сама розробила і художньо прикрасила бісером, сережками, монетами …
- Як виникла ідея зайнятися художнім мистецтвом розпису хною оголених частин тіла?
- Розпис хною (мехенді) – це порівняно швидкий, безболісний і найбезпечніший спосіб нанесення тимчасового татуювання. Відтепер цей вид художнього мистецтва широко розповсюджений в усьому світі, особливо в Індії та країнах сходу. Є у мехенді й інше призначення — захист. В орнаментах та образах зашифровані символи, які повинні відлякувати злих духів і притягати до молодої пари увагу та прихильність добрих божеств, які обіцяють багатство та багатодітність новій родині. Це оберіг, талісман, естетична прикраса, якщо вкладати в малюнок глибинний смисл. Я використовую український орнамент з квітками, візерунками, різними значками, завитушками. Коли мені нанесли узор на руку, це сподобалося, зрозуміла, що зможу сама так творити. Мехенді – це як порятунок від татуювання, що залишається назавжди. Розпис хною – тимчасовий розпис. Якось до мене прийшов один молодик, щоб я йому намалювала дракона на плечі. А через два тижні він прийшов і сказав, що він налюбувався, що він вдячний, бо відмовиться від татуювання, щоб не зашкодити своєму тілу. Хна не шкодить шкірі, не залишає побічних алергічних дій, хна – має цілющі властивості. Паста хни природна, без хімічних домішок. Малюнок проявляється за кілька днів і має колір від помаранчевого до шоколадного. Змивається дуже просто, а сама сходить за два тижні не залишаючи жодних слідів.
Малюнки можуть прикрашати будь - яку частину тіла, що приваблює оточуюючих, а також замаскувати певні вади шкіри (шрами).
Надія Лінкевіч являється членом «Спілки митців Олександрійщини». Вона активно приймає участь у всіх заходах місцевого характеру. Зокрема, на День прапора, День вишиванок, на «Серпневому зорепаді» вона власноруч виготовила та дарувала бантики з українською символікою.
І.Мельник
|