Цьогорічна дощова весна дещо ускладнила хід весняно-польових робіт. Та з 10-го квітня засвітило сонце... Відійшли- поступилися, здається, складні погодні умови, що кілька тижнів не давали можливостей аграріям робити свою справу в полі, змінилися на теплі, погожі дні.
- Як тільки агрономічна служба перевірять вологість грунту, яка визначить час виходу техніки в поле – по обіді, розпочнемо підживлення рослин селітрою, - говорить директор ТОВ «Колос» Олександр Замковий. Вчасне підживлення у вологу грунт - це один із головних чинників розвитку рослин весняного періоду.
- Які ж сьогодні стоять на черзі дня польові роботи, окрім внесення мінеральних добрив?
- На площі 419 га вже маємо гарні ранні сходи гороху. Як кажуть у народі «посадиш у грязі будеш князі». З 7000 га загальної аграрної площі забороновано 5000 га. Підкормку здійснено на площі 2830 га. Підживили озиму пшеницю та ячмінь. Попереду посів соняху та цукрового буряка. Кілька днів сонця і тепла, і ми почнемо повний цикл посіву сільгоспкультур, які завершаться сівбою кукурудзи та сої.
- Сьогодні третина фермерських господарств країни заявляє, що за відсутності засобів захисту рослин, міндобрив, посівного матеріалу через причину їх різкого здорожання у кілька разів, врожай 2015 року буде значно нижчим, бо не будуть дотримані всі агротехнології виробництва.
- Наше господарство не відходить від цілісного комплексу агротехнологічного процесу обробітку землі. Як і в попередні роки дотримуємось посіву високоякісних сортів посівного матеріал; внесення необхідної нормативної кількості засобів захисту рослин та мінеральних добрив, що є запорукою високих врожаїв. На цьому економити не можна. Як учора сіяли, так і сьогодні обробляємо, сіємо, доглядаємо, збираємо, переробляємо та годуємо українців.
- Ваше господарство є новатором у багатьох починаннях. Пам`ятаю свого часу перша американська 12-ти метрова сівалка була придбана «Колосом», ряд іншої сучасної агротехніки.., як відходили від глибокої оранки...
- Парадокс, але новітня сільгосптехніка, людський фактор, передові агротехнічні технології обробітку землі – запорука бажаних результатів, які ти чекаєш від землі. Техніка вся справна, щось придбали. З нової, зокрема, зернозбирльний комбайн. Вчасно посієш, обробиш, вчасно збереш без втрат і швидко, коли задіяна сучасна агротехніка – це і головними складовими успішного ведення бізнесу на землі.
- Як перезимувала тваринницька галузь господарства?
- У належному догляді, з приростом. Відпрацьовані роками технології не повинні страждати від сьогодення. Наука, роботящі, відповідальні працівники на всіх ділянках сільгоспвиробництва – шлях до добробуту.
І.Мельник
|