Культура – це та частка життя кожної людини, в якій одні себе реалізують - є носіями духовної культури, а інші – задовольняють свої потреби - є споживачами художнього мистецтва. Від того наскільки ми духовно освічені, залежить і рівень нашого життя, нашої повсякденної поведінки в суспільстві. Є культура – є майбутнє.![](/2015-1/javorska.jpg)
Творцями художньо-мистецької духовнос ті являються різноманітні аматорські творчі колективи, що сьогодні представлені на культурній палітрі Олександрії, що несуть в маси свій творчий талант. Чим зараз живе художнє мистецтво, які творчі задуми втілюються в життя, що нового чекати олександрійцям від спілкування з ним, ми і ведемо діалог з художнім керівником міського Палацу культури і відпочинку «Світлопільський» Любов`ю Яворською. У культурі ця жінка вже понад 10 років. До призначення на нову посаду була художнім керівником танцювального колективу «Першоцвіт».
- Після того, як минулого року було проведено велику роботу по ремонту головного глядацького залу та холу, що придав Палацу привабливість, ошатність та охайність - культура якісно взяла курс на оновлення...
- Безумовно, що міська влада зробила дуже багато, щоб культурний відпочинок олександрійців був на вищому рівні. «Театр починається з роздягальні» - цей крилатий вислів не прості слова – це наше духовне начало. Ми повинні пишатися своїми художніми досягненнями, що відображені на стендах в холі Палацу. І сьогодні кредит довіри влади виконують 40 творчих працівників закладу культури і відпочинку. При Палаці діє 14 творчих художніх та 14 любительських об`єднань та клубів за інтересами, в яких задіяні понад 1000 олекс андрійців.
- Розкажіть більш детально про творчу діяльність Палацу культури?
-Ми пишаємося, що при Палаці культури «Світлопільський» діють 5 народних зразкових колективів та один – зразковий. Це аматорсько-народний клуб спортивно балетного танцю «Олександрит»( кер. С. Стукаленко), народно-циркова студія «Цирк молодих» під керівництвом Т.Молчанової, народний вокально-аматорський ансамбль «Криниченька»(кер. Н.Паніна). В.Ярова керує аматорсько-народним естрадним оркестром «Дажаз-класік-бенд». Великою шаною і повагою користується народний театр, який на протязі кількох десятиліть несе в народні маси театральні постановки високого художньо-мистецького рівня. Очолює цей надзвичайно відданий справі колектив, метр театральних постановок Ю.Дзбановський. Не менш популярним серед глядацької аудиторії не лише олександрійців , - є зразковий вокальний дитячий ансамбль «Нові імена», який очолює талановитий керівник, творець «золотих голосів» Олександрії Н.Заболотнікова. У концертних програмах приймають активну участь аматорські колективи: «Калейдоскоп» та « Першоцвіт» , а також ВІА під керівництвом відомого музиканта, композитора та співака В.Корнієнка. Понад 3 роки при нашому Палаці працює театр юного глядача «Апельсин»(кер. С.Мозгова). ![](/2015-1/skarb.jpg)
-Чим живуть любительські клуби за інтересами?
- Серед них кілька молодіжних гуртів, що займаються сучасною музикою, піснями та танцями. Це і брейк-клуб, і «Віал-денс», рок-клуб «Понтій Пілат», рок-гурт» Фантом», це і літературно-мистецький клуб «Джерело» (Н.Гончарова) в якому збираються місцеві поети, декламують свої надбання. Це і театр студія моди «Інтрига» - керівник Н.Біланюк. Працюють активно 2 клуби здоров`я та фітнес-зал. Великою популярністю користується серед людей кому за «60» - клуб українська світлиця. Щонеділі о 18. 00 збираються люди поважного віку, щоб провести вечори відпочинку. Життя вирує, Палац постійно тримає широко відкриті двері, в якому можна долучитися не лише до сприймання прекрасного, величного, духовного, а й самому стати частинкою художнього мистецтва.
- Як би ви охарактеризували роботу художньої майстерні «Світлополки »?
-Завершили минулий рік і розпочали новий з концертними програмами, що запам’ятались олександрійцям і гостям міста. Це і участь у відкритті та закритті новорічної ялинки, це і театральна казка «Чарівник Морозенко», це і концерт відомого народного заслуженого хору ім. Г.Вірьовки, це і виступ молодіжного гурту «Антітіла». Лютий місяць розпочали концертом народного співочого ансамблю «Лісапетний батальйон», який залишив після себе найкращі відгуки глядачів, гарні та чудові спогади, і можливу зустріч до кінця року з новою їх концертною програмою. Люди говорили, що після концерту вони відчули, що наш народ непереможний…
-Лютий позаду, чи заінтригували, змусили Ви глядача відірвати себе від дому і прийти до Палацу?
- До дня закоханих відбулася концертна програма. А вже 19-го лютого «Цирк молодих» провів звітний концерт – поставив 2 концерти. «Цирк молодих» підтвердив звання народного колективу. 28 лютого до нас завітав Кременчуцький одноактний балет з постановкою «День народження Мері Поппінс». У балеті було задіяно понад 40 артистів. Ця постановка стала цікавою і повчальною для всіх поколінь. 6- го березня відбудеться великий концерт приурочений міжнародному жіночому дню 8 березня. На 13 березня заплановано концерт родини-дуету Павліків. А вже 28-го березня на підмостках нашої сцени відбудеться фестиваль «Театральна весна Кіровоградщини». У ньому візьмуть участь: Ю.Дзбановський презентуватиме нову театральну п’єсу «Похоронко не было», а ТЮГ «Апельсин» представить глядацькій аудиторії на розсуд драму-фієрію «Лісова пісня», а ще приймуть участь 6-х художніх колективів з обласного центру та інших районів. Це буде справжнє театральне свято весни в Олександрії. Глядач потребує культурного відпочинку та дозвілля. І це зобов`язує нас до творчості , імпровізації до залучення людей до духовних начал.
І. Григорович (газета «Вільне слово»)
|