Міський голова С.К.Цапюк сьогодні зустрівся з представниками місцевих ЗМІ, щоб піддвести підсумки своєї роботи на посаді міського голови в період 20010-2015 років. Час безупинно рухається вперед. Його не зупинити. Прийшов час звіту: що зроблено, а що встиг...
- Чи все вдалося зробити міському голові за свою чергову каденцію на посаді керівника Олександрії?
- Успішність будь-якого голови міста чи району залежить від бюджету - його дохідної частини. Кожна родина формує свій бюджет: скільки заробить і скільки витратить. Так і влада в Олександрії робить аби місто заробляло і вкладало кошти в свій розвиток. У минулому скликанні 2006-2010 роки була інша команда при владі - круті бізнесмени в нашому місті просто не платили податків. Казна була порожня. Виконати обіцяне виборцям, звісно, що було неможливо. Причин багато. Одна з них – заступники міського голови мінялися щорічно, бо за цим стояло бандитське угрупування відомого в місті колишнього міліціянта Култиріна, котрі займали посади, а податки не платили. Коли ми прийшли до влади, відразу взялися за наповнення міської казни. Для прикладу, колишня територія автобази. За 5 років жодної копійки не було сплачено земельного податку до міської казни. А коли прийшла черга платити, відразу вона була продана. Інший приклад господарювання колишньої влади. На центральну частину міста для його прибирання з міського бюджету було витрачено 2 млн. 900 тис. грн. Зарплатня двірників була не більше 300-400 грн, і ПММ не такі були по вартості як сьогодні. А ми сьогодні витрачаємо на прибирання всього міста 2 млн. 700 тис. грн. – всієї території міста. Прибиральники отримують до 1500 грн зарплатні. Загадайте місто 5- ти річної давності і сьогодні. У період 2006-2009 років крупні підприємці сплатили податку за землю в міську казну лише 5, 3 млн. грн., а ми довели до 11 млн. грн.щорічно. Бюджет 2009 року заробив 44 млн . грн., а в 2015 - він склав 82 млн. грн.
- Чи вдалося провести місцеві реформи в УЖКГ, в медицині, в освіті?
- Ми позбулися ЖЕКів, котрі були тягарем для міської казни. Було велике протистояння, але згодом люди побачили, що створений центр єдиного замовника при кількох комунальних підприємствах справляється більш ефективно, і якісніше надає комунальні послуги населенню. Якщо минула влада на ремонт доріг витратила за 2006- 2010 роки всього 5, 4 млн. грн., то ми за свою каденцію витратили 23 мільйони. На одному тільки фіктивному ремонті двох вулиць Миру (Перемога) і Червоного Козацтва минула влада вкрала 2, 4 млн. грн. А де дороги? Йдуть судові тяжби, а винних немає. Сьогодні автошляховики нас гарантують, що поточні ремонти доріг будуть слугувати 3 роки, а капітальні – 7 років. Тоді давали гарантію – на 3 місяці. Ми віднайшли кошти не лише на капітальні і поточні ремонти доріг, а й для відновлення пішохідних тротуарів та дворових територій.
- І все ж самостійно це зробити, без допомоги меценатів практично неможливо?
- Ми не займалися здирництвом – ми примусили чесно плати ти податки. Я вдячний тим підприємцям, хто поважає своє місто, хто готовий вкладати кошти в його розвиток. Серед них народний депутат А.І.Кузьменко, Ю.Скічко, О.Ходак, А. Дорофєєв та ін., котрі завжди відгукуються на допомогу місту. Вони допомагають всім городянам. Ми відродимо всі парки і сквери в місті, ми зробимо наше місто – містом відпочинку.
- Освіта і медицина пріоритетні галузі. Чи не так?
- Скажу цифрами. За 2010-2015 роки було вкладено в освіту 13 млн. грн. ( ремонти, обладнання), наші попередники за 2006-2009 роки вклали всього 700 тис. грн. Чому в Олександрії діти безкоштовно лікуються і обстежуються? Тому, що є наповнення бюджету. Чому колишня влада на ремонти покрівель вклала лише 70 тис. грн., а ми на сьогоднішній день 1,5 млн., відремонтувавши 75 тис . м2 покрівлі. Не все задовольняє, є випадки браку. Працюємо, такі ми вже є. Ми прийняли ліфтове господарство з 328 ліфтами. За 5 років відремонтували 58. Відремонтовано 192 під`їзди, діє 32 нові дитячі майданчики, відремонтовано 34 і встановлено 44 нових лавок. До 1- го жовтня дитяча лікарня і ЦМЛ №1 перейдуть на опалення твердим паливом. Є думка і переконання, що через рік-два можна повністю перейти на свою воду, великі запаси якої є в районі Вербової Лози. Кошти зібрані з продажу підакцизних товарів, а це 16 млн. грн., думаю, вистачить на реалізацію цього проекту. Сьогоднішні технології дозволяють її очищення безпосередньо зі свердловини. Уряд наполягає, щоб максимально відходити від використання газу в опалюванні бюджетних установ. Ми добре розуміємо, що це вимога часу. Віриться, що за якихось 5 років будуть нові джерела енергоносіїв. Відійти максимально від газу – це безпека держави, це її могутність.Таку позицію займає і наш губернатор. Сьогодні в усіх лікарнях хворі харчуються безкоштовно. Капітальні ремонти в поліклініці, в дитячій лікарні, в стаціонарних відділеннях, утеплення будівель (економія склала за попередні роки понад 4 млн. грн., - авт.) – це все кроки до того, що використання тепла буде зменшено, а це кошти, що необхідно вкладати в медичне обладнання, щоб ефективність лікування була якіснішою. У медичну галузь було вкладено понад 23 млн. грн., коли влада 2006- 2009 років витратила на потреби охорони здоров`я лише 2 млн. грн.
- Людей турбує питання ОСББ. Чого їм очікувати від реформи в ЖКС?
- Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» дає роз’яснення щодо особливостей здійснення прав власності у багатоквартирному будинку та подальші кроки переходу до нової форми управління. Не треба боятися змін: хто бажає нехай бере у колективну власність свій будинок і ведуть господарчу діяльність самостійно. Інші мають право заключати угоди з організаціями, які сьогодні обслуговують утримання будинків у належному стані.
- Чи збирається С.К.Цапюк балотуватися в на посаду міського голови на майбутніх виборах, що відбудуться цієї осені?
- Сьогодні на мою адресу звертаються багато людей, котрі пропонують мені йти на вибори. Я і моя команда ефективно відпрацювали свою каденцію. Я не боюся погроз, які були реальні в минулому році. Коли бандитське угрупування в кабінеті вимагали від мене, щоб я склав повноваження міського голови. Мене обирали олександрійці. Не залякали, вистояли і працюємо успішно на благо олександрійців. Тому моє рішення таке – я піду на вибори, щоб завершити розпочаті справи по реформуванню всіх галузей життєдіяльності Олександрії, щоб через кілька років наші мешканці жили при нормальних тарифах на тепло і водопостачання, щоб було де відпочити, щоб була робота, щоб медицина була більш ефективнішою, щоб не допустити випадкових людей, щоб не залишити місто на грабунок. Ми йдемо командою з депутатським корпусом, з виконкомом, з олександрійцями. Якщо вони нам довірять на виборах, то ми обов`язково завершимо все заплановане нашою командою.
І.Мельник
|