Поздравляем Вас Гость
Понедельник
25.11.2024
21:55
Меню сайта
Наш опрос
Как вы оцениваете наши новости?
Всего ответов: 125
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Архив записей
Реклама
Главная » 2015 » Июнь » 22 » Окупація Олександрії. Фото періоду Великої Вітчизняної війни
22:41
Окупація Олександрії. Фото періоду Великої Вітчизняної війни

5 серпня 1941 р. центральна площа м.Олександрія. Фашисти захопили місто. Пізніше в цьому будинку буде жити гебітскомісар Ульман та Кальмер. А при відступі фашисти підірвуть цю будівлю з годинником (дивитися нижче).

  22 червня найтрагічніша сторінка  у всесвітній історії людства, в історії  України, в історії  українського народу, який  поніс чи не найбільші людські жертви. Чорна чума - фашизм,  фашистський агресор, підкоривши Європу,  рушив з війною проти СРСР, вважаючи його глиняним колосом, що  розвалиться під чоботом німця.  Гітлер планував за два тижні дійти до Москви і вмитися з річки Москви…

  Трагічність полягає  в тому, що слов`янська порядність, віра  вже, що ворог не піде війною, привела до того, що вже  6 серпня фашисти окупували Олександрію.  Перелова інтелігенція міста з хлібом-сіллю зустрічали ворога, вбачаючи ньому  визволителя від більшовицького гніту, бо  велика кількість людей була розкуркулена, репресована…   Фашисти встановили  свій порядок. Гебітскомісар підполковник Ульман (в книзі «Кіровоградщина в роки ВВв 1941- 1945» Ульманс,  – авт.) видав перші накази, за  їх невиконання – різноманітні кара, аж до смерті.  Кажуть, що  Ульман був доволі жорстоким. Саме коли він був гебітскомісаром були розстріляні тисячі жителів Олександрії. Бо вже  17 березня 1943 року новий  гебітскомісар Олександрії  Кальмер  підписав  розпорядження такого характеру «Відносно театральних п’єс», дозволених в Олександрійській області. Серед  можливих – драматичні та комедійні твори Старицького, Карпенка-Карого, Шевченка, Кропивницького та Нечуй-Левицького. Театр  Олександрії знали далеко за його межами. Ось які парадокси війни! А ще в роки війни працював  молокозавод, який випускав масло, морозиво. Відвійки навіть відпускав до табору полонених  та в лікарню…

853 дні Олександрія була під окупацією фашистів…       

Дякуючи  архіву  Рейберт інфо  сьогодні стали вже відомі олександрійцям та кіровоградцям фотоархіви початку та окупаційного періоду Великої Вітчизняної війни.

1.На перехресті вулиць Шевченка і  Першотравневої. Серпень 1941 р. 

2. На роздоріжжі - вказівник  зліва напрямок руху на Олександрію.  Осінь 1941 р.

3.Околиця м.Олександрія. Німецьке кладовище відвідують німці-залізничники перед відступом. Грудень 1943 р.

 4.Німецький автобус на пл.Леніна, м.Олександрія, роки окупації. 

 

 

 

 

 

5.Документи про запроданство фашистам та акт про звірства  фашистів, 1944 р.

Просмотров: 4382 | Добавил: wernega | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 gtashnik22848  
0
Дуже шкода,що будинок з годинником не реконструювали sad Сподівають його відновлять,як і всі історичні будівлі,які були зруйновані комуняками при відступі/наступі на Олександрію

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]